سلام ، به گلدن کاپیتال استانبول خوش آمدید.

 •  

   

   

   

   

   

  آشنایی با ترکیه

   

   

   

   

   

  کشور ترکیه با وجود فرصت های شغلی با درآمد نسبتاً بالا و همچنین موقعیت های بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری و تحصیل گزینه بسیار مناسبی برای شروع یک زندگی آرام و به دور از دغدغه محسوب می شود.

  از سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه در راستای تسهیل ورود سرمایه گذاری خارجی در بخش املاک ، قانون شهروندی ترکیه را از مبلغ یک میلیون دلار آمریکا ، به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا تقلیل داد.

  این قانون ، در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ تغییر کرد و پس از مهلت یک ماهه در تاریخ ۱۳ جون ۲۰۲۲ به ۴۰۰ هزار دلار آمریکا پس از درج در روزنامه  رسمی ، لازم الاجرا گردید. 

  افراد بسیاری از کشورهای خاورمیانه خصوصاً از کشور ایران ، روسیه و بعضی از کشورهای اروپایی مانند اوکراین و آلمان اشتیاق به سرمایه گذاری در کشور ترکیه دارند. این اشتیاق با توجه به تحولات جدید منطقه و جنگ روسیه و اوکراین مضاعف گردیده ؛ چنانکه در ماه می ۲۰۲۲ کشورهای روسیه و اوکراین بالاترین درصد میزان سرمایه گذاری در کشور ترکیه و خرید ملک را به خود اختصاص داده اند.

  دریافت حق شهروندی ترکیه به واسطه این سرمایه گذاری ها و در ادامه دریافت پاسپورت ترکیه افراد بسیاری خصوصاً از کشور ایران را مشتاق کرده تا در برنامه های مختلف مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور ترکیه شرکت کنند.  

  طبق این قانون شما می‌توانید در املاکی که دارای شرایط اخذ شهروندی ترکیه باشند با هر کاربری پس از تعیین کارشناس رسمی جهت  اکسپرتیز  و تایید ایشان ؛ پاسپورت کشور ترکیه را در حداقل زمان ممکن دریافت نمایید.

  راه حل دوم : سپردن ارز نقدی یا خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا یا معادل آن ، پوند یا یورو به مدت سه سال در یکی از بانکهای ترکیه با حق دریافت سود سپرده ماهیانه و معافیت مالیاتی جهت اخذ شهروندی ترکیه می باشد.

  توجه به این نکته ضروری است که در روش سرمایه گذاری ملکی بر حسب نوع پروژه مشمول پرداخت مالیات یک درصد خواهید بود که گاها‌ً این مبلغ در قیمت خرید شما منظور شده است و نیاز به پرداخت هزینه مجدد نمی باشد ولی در سرمایه گذاری ، از نوع سپرده گذاری معاف از مالیات هستید.

  بر اساس قانون جدید سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاران خارجی فقط مجاز به ورود سه ارز بین المللی هستند ( دلار آمریکا، یورو، پوند ).

  پس از تایید بانک مرکزی مبنی بر ورود یکی از صفر ارز مذکور و تبدیل آن به پول رسمی کشور ترکیه یعنی لیر مجوزی برای شما صادر می گردد که این مجوز یکی از مدارک اساسی در مراحل خرید ملک یا سرمایه گذاری جهت اخذ شهروندی کشور ترکیه محسوب می شود.

  شهروندی اخذ شده برای شما از هر یک از تو رو به بالا هیچ تفاوتی با شهروند های دیگر ترک ندارد و تمامی قوانین قانون اساسی ترکیه شامل شما هم خواهد شد به طور مثال : تحصیل رایگان ، خدمات درمانی ، بازنشستگی و حق رای و…

  بنابراین برای بسیاری از افراد متقاضی شهروندی ترکیه ، روند اخذ پاسپورت و اعتبار آن از نظر جهانی بسیار حائز اهمیت بوده و این افراد در صدد کسب اطلاعات لازم در این خصوص هستند. 

  هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول مفتخر است که تمامی این مراحل را توسط وکیل حقوقی شرکت و همچنین کارشناسان زبده《 گلدن کاپیتال 》 در اختیار هم وطنان و متقاضیان عزیز با بهترین کیفیت و نهایت دقت قرار دهد.

  دانش و تسلط ما بر قوانین روز کشور ترکیه حاشیه ای امن جهت بهترین انتخاب و مهاجرتی موفق را برای شما و خانواده تان به ارمغان خواهد آورد.

  بررسی انواع اقامت ترکیه ، جزئیات و شرایط اقامت ترکیه ، اخذ اقامت توریستی ترکیه ، مهاجرت تحصیلی ، کیملیک ترکیه و مراحل و مدارک لازم پاسپورت ترکیه: 

  در ابتدا انواع اقامت ترکیه و مراحل اخذ اقامت ترکیه و مدارک لازم می پردازیم:

  ۱- اقامت توریستی ترکیه

  ۲- اقامت ترکیه از طریق کار

  ۳- اقامت ترکیه با خرید ملک

  ۴- اقامت تحصیلی (دانشجویی ) ترکیه

  ۵- اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

  ۶- اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  ۷- اقامت ترکیه از طریق ازدواج 

  ۱- اقامت توریستی ترکیه

  این نوع اقامت طبق شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد که با فراهم ساختن این شرایط و پرداخت هزینه های آن هموطنان کثیری موفق به اخذ اقامت توریستی ترکیه شده اند.

  به طور پیش فرض ایرانیان می توانند بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی ، در هر بار سفر به کشور ترکیه برای حداکثر سه ماه یا ۹۰ روز اقامت داشته باشند.

  افرادی که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارند ، میتوانند به ازای هر شش ماه ۹۰ روز را بدون ویزا ساکن ترکیه باشند. با این شرط که در این بازه زمانی فعالیت تحصیلی و یا تجاری در کشور ترکیه نداشته باشند.

  در صورتی که توریست بخواهد بیش از این مدت زمان در خاک ترکیه حضور داشته باشد منعی وجود ندارد و نیازی به دریافت کارت اقامت توریستی نمیباشد اما از نظر قانونی به هنگام خروج از مرز زمینی و یا هوایی این کشور مستلزم پرداخت جریمه نقدی سنگین است.

  اما برای اقامت طولانی تر در کشور ترکیه راههای قانونی ارزان تر و بهتری هم وجود دارد که داشتن اجاره نامه و یا خرید ملک از آن جمله محسوب می شوند . مدت زمان این نوع اقامت در ترکیه یک ساله است که نیازمند دریافت ویزای اقامت توریستی ترکیه می باشند. 

  راه های اخذ اقامت توریستی یکساله ترکیه 

  برای افرادی که قصد حضور به مدت بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه را دارند روش ها و مدارک خاصی وجود دارد که از جانب دولت ترکیه در نظر گرفته شده است.

  این دلایل و شرایط لازم جهت اخذ اقامت یکساله توریستی ترکیه عبارتند از :

  ۱- شروع یک شغل و فعالیت تجاری بر اساس قوانین دولتی کشور ترکیه

  ۲- اقامت توریستی با استفاده از اجاره ملک

  ۳- اقامت به واسطه شرکت در دوره های آموزشی

  ۴- اخذ اقامت توریستی در ترکیه با استفاده از خرید ملک ( حداقل ۷۵ هزار دلار )

  ۵- اقامت به واسطه ازدواج

  ۶- یادگیری زبان ترکی بر طبق دوره های تصویب شده از جانب دولت ترکیه

  ۷- الزام بر حضور در خاک ترکیه به دلیل تحقیقات علمی و تحصیلی

  در صورتی که شرایط فرد در ترکیه دارای استمرار باشد و از لحاظ قانونی و دولتی مشکلی برای اقامت بیشتر نداشته باشد ، کارت اقامت ترکیه او مجدداً برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد.

  با دریافت کارت اقامت کیملیک ترکیه ؛ امکان دریافت مجوز کار ترکیه و اشتغال در بازار کار وجود دارد.

  البته شرط صدور مجوز کار موقت ، داشتن مهارت زبان ترکی ، برگه استخدام رسمی کارفرمای ترک و پرداخت هزینه های رسمی اداره کار مانند بیمه و… است.

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

  معرفی پاسپورت ترکیه / اعتبار پاسپورت ترکیه

  پاسپورت ترکیه در میان معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد و با اخذ آن می توانید بدون درخواست ویزا به ۱۱۱ کشور مختلف در دنیا سفر کنید.

  البته شما می توانید از سایت پاسپورت ایندکس اعتبار تمامی پاسپورت های کشورهای مختلف را چک کنید.

  کشور ترکیه یکی از کشور های کاندیدای پیوستن به اتحادیه اروپا می باشد و به همین دلیل جذابیت دریافت پاسپورت این کشور دوچندان می شود.

  در بحث تجاری نیز پاسپورت ترکیه یکی از معتبر ترین پاسپورت ها در بخش اقتصادی اروپا می باشد.

  کشور ترکیه به متقاضیانی که در املاک و یا سپرده بانکی و یا صنعت این کشور مطابق با قوانین مصوب مجلس ترکیه ؛ سرمایه گذاری میکنند اقامت ، تابعیت و گذرنامه دوم اعطا میکند. البته این منوط به رعایت حداقل سرمایه گذاری ذکر شده در ابتدای این مقاله میباشد.

  معمولاً خرید ملک و مستغلات یا آپارتمان برای سرمایه‌گذاران جذاب تر از دیگر در ادامه این مطلب به روش های جذاب تری از سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم.

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید. 

  مزایای پاسپورت ترکیه 

  زمانی که یک فرد خارجی تابعیت کشور ترکیه را دریافت میکند می تواند به عنوان شهروند ترکیه ، در این کشور زندگی کند ؛ مشغول به کار شود و از امنیت اجتماعی بهره مند گردد.

  با داشتن پاسپورت ترکیه هیچ محدودیت بانکی و تجاری نخواهید داشت و در یک تجارت آزاد می توانید فعالیت های اقتصادی را در سراسر دنیا شروع کنید. ترکیه به دلیل قدرت اقتصادی نقش مهمی در تجارت بین المللی دنیا دارد و در جایگاه دوازدهمین کشور دنیا از لحاظ تجاری قرار دارد.

  سایر مزایای شهروندی ترکیه را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  همراه با شخص متقاضی تابعیت ترکیه ؛ همسر وی و فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان متولد شده در کشور ترکیه نیز دارای تابعیت ترکیه خواهد بود.

  ویزای اروپا و آمریکا نیز حداکثر تا یک ماه بعد از مدت درخواست ، تکمیل مدارک و مراجعه به سفارت مربوطه برای شما ویزای توریستی صادر می گردد. همچنین ویزای مولتی کانادا نیز به راحتی برای شما و اعضای خانواده با داشتن پاسپورت ترکیه صادر خواهد شد. این در حالی است که اگر شما بخواهید با هویت ایرانی این کار را انجام دهید با موانع بسیار زیادی رو به رو خواهید شد ؛ با داشتن پاسپورت ترکیه به سرعت می توانید پاسپورت کشورهای اروپایی را بدون معطلی به دست آورید.

  شهروند یک کشور خارجی بدون در نظر گرفتن دین، زبان و نژاد که تابعیت ترکیه را دریافت میکند دارای همان حقوقی است که یک شهروند ترکیه ای از آن برخوردار است.

  بهره مندی از حق رای در کشور ترکیه.

  زمانی که شما دارای تابعیت ترکیه هستی هیچ محدودیتی برای مدت اقامت خود در ترکیه ندارید و میتوانید از قانون ارث استفاده کنید.

  مدت اعتبار تابعیت ترکیه دائمی است ولی در ابتدا برای شما پاسپورت پنج یا ده ساله (بنا به درخواست متقاضی) صادر می‌شود و بعد از آن در صورت تمدید ، مادام العمر خواهد بود که طبق قانون اساسی ترکیه ؛ شهروندی ترکیه به هیچ دلیلی قابل استرداد و ابطال نمی باشد ، مگر آنکه برای دولت ترکیه ثابت گردد که این شخص برای امنیت ملی ترکیه خطرناک محسوب می گردد.

  بهره مندی از حقوق بازنشستگی به شرط طی مراحل قانونی آن مانند هر شهروند ترکیه دیگر.

  یک فرد خارجی که تابعیت ترکیه را دریافت میکند ، به همراه اعضای خانواده‌اش از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره مند می گردد.

  وقتی که شما دارای تابعیت ترکیه هستید می توانید از خدمات آموزشی با استانداردهای روز دنیا و با کیفیت بالا برای خود و خانواده تان در موسسات آموزشی مدارس و دانشگاه هایی که خدمات رایگان یا خصوصی ارائه میدهند برخوردار شوید. در ترکیه علاوه بر مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان که به زبان مادری خود برای خارجی ها خدمات آموزشی ارائه می دهند صدها دانشگاه نیز وجود دارد که دارای آموزش با کیفیت جهانی هستند.

  یک شهروند خارجی که تابعیت ترکیه را دریافت میکند می تواند از وام های تحصیلی در کشور ترکیه نیز بهره مند گردد.

  بهره مندی از قدرت توافقنامه آنکارا ؛ این توافقنامه به شهروندان ترکیه اجازه میدهد تا با ایجاد ( ECAA ) مشاغل با تابعیت ترکیه در انگلستان مستقر شوند لذا شما میتوانید از فرصت ایجاد یک تجارت بین المللی آزاد در انگلستان استفاده کنید.

  سفر به ۱۰۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا و حق ورود آسان به ۲۶ کشور منطقه شینگن.

  پاسپورت ترکیه می تواند ، اخذ اقامت دائم آمریکا را تسهیل کند ؛ در صورتی که با پاسپورت ایران دریافت اقامت دائم آمریکا بسیار مشکل است. شما میتوانید پس از دریافت پاسپورت ترکیه ، نسبت به درخواست ویزای B1 یا B2 آمریکا  بنا به نیاز خود اقدام کنید. 

  با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

  اولین سوالی که پس از اخذ پاسپورت ترکیه مطرح می‌شود این است که با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ یا به قولی با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها بدون ویزا میتوان سفر کرد؟

  ژاپن , مالزی , سنگاپور , تایلند , کره جنوبی , اندونزی , فلیپین , مقدونیه , اوکراین , بوسنی و هرزگوین ، فلسطین ، تونس ، آلبانی ، عراق , مراکش , بلیز , بولیوی , لیبی , ، باهاما ، باربادوس ، بلاروس ، کاستاریکا  ، گامبیا ، دومینیکن جمهوری ، آنتیگوا و باربودا  ،  فیجی ، هندوراس ، پاناما ،  السالوادور ، پاراگوئه ، ونزوئلا , پرو ، اروگوئه ،  ونزوئلا ، گواتمالا ، هائیتی ، کلمبیا ، شیلی ،  بوتسوانا ،  اکوادور ، برونئی ، هنگ کنگ ، ایران ، گرجستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، مغولستان ، صربستان ، کوزوو ، ماکائو ، آفریقای جنوبی ، جامائیکا ، سنگال ، سنت وینسنت و گرانادا ، سنت لوئیس سائوتومه و پرنسیپ ، موریس ، سنت کیتس و نویس ، مونته نگرو ، میکرونزی ، نیکاراگوئه ، مولداوی ، پادشاهی اسواتینی , وانواتو 

  شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه / روش های دریافت پاسپورت ترکیه

  روش‌های قانونی زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد ؛ اما می بایست روشی را انتخاب کنید که بیشترین منافع را برای شما و خانواده تان در بر داشته باشد ، این انتخاب بستگی به شرایط مالی و تخصص کاری و رشته تحصیلی شما دارد .

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید. 

  به‌طورکلی پاسپورت ترکیه ( گذرنامه ترکیه ) را از راه های گوناگونی می توان دریافت کرد:

  ۱- تولد فرد در ترکیه اگر حداقل یکی از والدین ترک باشد.

  ۲- سرمایه گذاری  ملکی در ترکیه با حداقل مبلغ ۴۰۰ هزار دلار آمریکا.

  ۳- پس از ۵ سال اشتغال به کار در کشور ترکیه با ارائه مدارک لازم. به این صورت که اگر بتوانید توانایی ها و تجارب کاری خودتان را در کاری به اثبات برسانید و نظر کارفرمای ترک را به خود جلب کنید تا ایشان برای شما یک پیشنهاد کاری ارسال نمایند.

  ۴- بعد از گذشت پنج سال زندگی در ترکیه از طریق اخذ تابعیت کشور ترکیه.

  ۵- ازدواج با یک شهروند ترکیه منوط به رعایت قوانین و مقررات در این زمینه

  ۶- شایستگی های خاص و دستاوردهای علمی برجسته در سطح بین المللی.

  ۷- پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل ؛ این روش یعنی مهاجرت از طریق تحصیل ، پس از مهاجرت از طریق کار ، دومین روش ارزان اخذ پاسپورت ترکیه است. یعنی فرد متقاضی پس از پرداخت هزینه های شهریه دانشگاه صرفاً می بایست هزینه های درخواست پاسپورت را بدون هیچ گونه مبلغ اضافی پرداخت نماید ، که این موضوع خود باعث جاذبه فراوانی جهت اخذ پاسپورت تحصیلی کشور ترکیه شده است. فرد متقاضی دریافت پاسپورت تحصیلی ترکیه با داشتن شرایط تحصیلی در هر مقطع و هر مرکز علمی می تواند موقتا پاسپورت کشور ترکیه را دریافت نماید. البته اعتبار این پاسپورت پس از اتمام دوران تحصیلی به پایان خواهد رسید. در صورتی که پس از اتمام دوره تحصیل در کشور ترکیه ، فرد بتواند در بازار کار ترکیه مشغول به کار شود ، می تواند از پاسپورت کاری کشور ترکیه طبق توضیحات بالا بهره مند گردد.

  ۸- سپرده بانکی و یا خرید اوراق قرضه با حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا بهمراه دریافت سود سالیانه. ولی فرد تا سه سال اجازه فروش اوراق یا برداشت سپرده خود را ندارد.

  ۹- ثبت شرکت در ترکیه و استخدام بیش از ۵ ترک و بیمه ایشان و دارا بودن گردش مالی مناسب و پرداخت مالیات منظم و مستمر (پس از گذشت ۵ سال درخواست شهروندی ترکیه داده میشود و پس از ۳ سال دیگر یعنی جمعا ۸ سال شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه حاصل میگردد).

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

   

   

  ترکیه Türkiye
  جمهوری ترکیه که پس از فروپاشی امپراطوری عثمانی در پایان جنگ جهانی اول تأسیس گردید با مهاجرت ترک های آناتولی در سال ۱۰۳۷میلادی از آلتای در جنوب سیبری شکل گرفته است.
  این کشور با حدود ۸۵ میلیون جمعیت با اکثریت مسلمان اهل تسنن و مساحت ۷۸۵۳۴۷ کیلومتر مربع در سال ۱۹۲۳ بعنوان جمهوری ریاستی با پارلمان واحد پایه گذاری گردید.
  بخش کوچکی از این کشور در قاره اروپا واقع شده است و بخاطر مرز بین آسیا و اروپا بعنوان یک مزیت مهم و گره خوردن امنیت اروپا به امنیت این کشور و ممانعت از سیل مهاجران به سمت اروپا توانسته امتیازهای بسیاری کسب کند و اکنون بعنوان عضو ناتو با دارا بودن ارتشی بزرگ مهره ای تأیین کننده در معادلات جهانی تلقی میشود..
  بلحاظ موقعیت جغرافیایی و ژئوپولیتیک بخاطر همسایگی با ایران، آذرباییجان، ارمنستان،گرجستان ، عراق ، سوریه ، بلغارستان و یونان و همچنین در اختیار داشتن دو تنگه مهم و استراتژیک بسفر و داردانل و مرزهای آبی دریای مرمره ، دریای اژه ، دریای سیاه و دریای مدیترانه
  در موقعیت عالی و حساسی قرار گرفته است و در فرایند موفقیت های بسیار در صنعت توریزم ، و از طرفی شرایط نابسامان ایران و عراق و افغانستان و جدیدا جنگ روسیه و اوکراین ، بلحاظ اقتصادی شرایط خوبی برای خود رقم زده است .
  اگر چه بخاطر شرایط پس از کرونا و جنگ روسیه و اوکراین ، از آفت تورم در رنج است و هجوم مهاجران نیز تأثیر گذار بوده است .
  هر چند موضوع تعمد در پایین آوردن ارزش پول ملی برای بالا بردن صادرات و مزیت های اقتصادی مطرح است و در هر صورت درآمد بالای مردم در شهری مثل استانبول
  از آزاردهنگی این تورم کاسته است.
  توجه به این نکته مهم است که آنچه امروز در ترکیه و بخصوص استانبول شاهد هستیم ، متفاوت با گذشته ای است که ممکن است در ذهن ما ایرانی ها باشد .
  چرا که رشد اقتصادی و فرآیند توسعه و تأثیر آن در فرهنگ این کشور تفاوت های فاحش با گذشته را رقم زده است که بصورت برجسته شهری مثل استانبول
  موقعیت مناسبی است برای زندگی و سرمایه گذاری….
  مارا دنبال کنید…

   

   

  لطفا به این صفحه امتیاز دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳۱ رای

  Visits: 74560