سلام ، به گلدن کاپیتال استانبول خوش آمدید. • اقامت ترکیه

  کشور ترکیه با وجود فرصت های شغلی با درآمد نسبتاً بالا و همچنین موقعیت های بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری و تحصیل گزینه بسیار مناسبی برای شروع یک زندگی آرام و به دور از دغدغه محسوب می شود.

  از سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه در راستای تسهیل ورود سرمایه گذاری خارجی در بخش املاک ، قانون شهروندی ترکیه را از مبلغ یک میلیون دلار آمریکا ، به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار آمریکا تقلیل داد.

  این قانون ، در تاریخ ۱۳ آوریل ۲۰۲۲ تغییر کرد و پس از مهلت یک ماهه در تاریخ ۱۳ جون ۲۰۲۲ به ۴۰۰ هزار دلار آمریکا پس از درج در روزنامه  رسمی ، لازم الاجرا گردید. 

  افراد بسیاری از کشورهای خاورمیانه خصوصاً از کشور ایران ، روسیه و بعضی از کشورهای اروپایی مانند اوکراین و آلمان اشتیاق به سرمایه گذاری در کشور ترکیه دارند. این اشتیاق با توجه به تحولات جدید منطقه و جنگ روسیه و اوکراین مضاعف گردیده ؛ چنانکه در ماه می ۲۰۲۲ کشورهای روسیه و اوکراین بالاترین درصد میزان سرمایه گذاری در کشور ترکیه و خرید ملک را به خود اختصاص داده اند.

  دریافت حق شهروندی ترکیه به واسطه این سرمایه گذاری ها و در ادامه دریافت پاسپورت ترکیه افراد بسیاری خصوصاً از کشور ایران را مشتاق کرده تا در برنامه های مختلف مهاجرتی و سرمایه گذاری در کشور ترکیه شرکت کنند.  

  طبق این قانون شما می‌توانید در املاکی که دارای شرایط اخذ شهروندی ترکیه باشند با هر کاربری پس از تعیین کارشناس رسمی جهت  اکسپرتیز  و تایید ایشان ؛ پاسپورت کشور ترکیه را در حداقل زمان ممکن دریافت نمایید.

  راه حل دوم : سپردن ارز نقدی یا خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا یا معادل آن ، پوند یا یورو به مدت سه سال در یکی از بانکهای ترکیه با حق دریافت سود سپرده ماهیانه و معافیت مالیاتی جهت اخذ شهروندی ترکیه می باشد.

  توجه به این نکته ضروری است که در روش سرمایه گذاری ملکی بر حسب نوع پروژه مشمول پرداخت مالیات یک درصد خواهید بود که گاها‌ً این مبلغ در قیمت خرید شما منظور شده است و نیاز به پرداخت هزینه مجدد نمی باشد ولی در سرمایه گذاری ، از نوع سپرده گذاری معاف از مالیات هستید.

  بر اساس قانون جدید سرمایه گذاری در ترکیه سرمایه گذاران خارجی فقط مجاز به ورود سه ارز بین المللی هستند ( دلار آمریکا، یورو، پوند ).

  پس از تایید بانک مرکزی مبنی بر ورود یکی از صفر ارز مذکور و تبدیل آن به پول رسمی کشور ترکیه یعنی لیر مجوزی برای شما صادر می گردد که این مجوز یکی از مدارک اساسی در مراحل خرید ملک یا سرمایه گذاری جهت اخذ شهروندی کشور ترکیه محسوب می شود.

  شهروندی اخذ شده برای شما از هر یک از تو رو به بالا هیچ تفاوتی با شهروند های دیگر ترک ندارد و تمامی قوانین قانون اساسی ترکیه شامل شما هم خواهد شد به طور مثال : تحصیل رایگان ، خدمات درمانی ، بازنشستگی و حق رای و…

  بنابراین برای بسیاری از افراد متقاضی شهروندی ترکیه ، روند اخذ پاسپورت و اعتبار آن از نظر جهانی بسیار حائز اهمیت بوده و این افراد در صدد کسب اطلاعات لازم در این خصوص هستند. 

  هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول مفتخر است که تمامی این مراحل را توسط وکیل حقوقی شرکت و همچنین کارشناسان زبده《 گلدن کاپیتال 》 در اختیار هم وطنان و متقاضیان عزیز با بهترین کیفیت و نهایت دقت قرار دهد.

  دانش و تسلط ما بر قوانین روز کشور ترکیه حاشیه ای امن جهت بهترین انتخاب و مهاجرتی موفق را برای شما و خانواده تان به ارمغان خواهد آورد.

  انواع اقامت ترکیه ، شرایط و هزینه اقامت ترکیه

  بررسی انواع اقامت ترکیه ، جزئیات و شرایط اقامت ترکیه ، اخذ اقامت توریستی ترکیه ، مهاجرت تحصیلی ، کیملیک ترکیه و مراحل و مدارک لازم پاسپورت ترکیه: 

  در ابتدا انواع اقامت ترکیه و مراحل اخذ اقامت ترکیه و مدارک لازم می پردازیم:

  ۱- اقامت توریستی ترکیه

  ۲- اقامت ترکیه از طریق کار

  ۳- اقامت ترکیه با خرید ملک

  ۴- اقامت تحصیلی (دانشجویی ) ترکیه

  ۵- اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت

  ۶- اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

  ۷- اقامت ترکیه از طریق ازدواج 

  ۱- اقامت توریستی ترکیه

  این نوع اقامت طبق شرایط و ضوابط خاصی صورت می گیرد که با فراهم ساختن این شرایط و پرداخت هزینه های آن هموطنان کثیری موفق به اخذ اقامت توریستی ترکیه شده اند.

  به طور پیش فرض ایرانیان می توانند بدون نیاز به دریافت ویزای توریستی ، در هر بار سفر به کشور ترکیه برای حداکثر سه ماه یا ۹۰ روز اقامت داشته باشند.

  افرادی که قصد اقامت در کشور ترکیه را دارند ، میتوانند به ازای هر شش ماه ۹۰ روز را بدون ویزا ساکن ترکیه باشند. با این شرط که در این بازه زمانی فعالیت تحصیلی و یا تجاری در کشور ترکیه نداشته باشند.

  در صورتی که توریست بخواهد بیش از این مدت زمان در خاک ترکیه حضور داشته باشد منعی وجود ندارد و نیازی به دریافت کارت اقامت توریستی نمیباشد اما از نظر قانونی به هنگام خروج از مرز زمینی و یا هوایی این کشور مستلزم پرداخت جریمه نقدی سنگین است.

  اما برای اقامت طولانی تر در کشور ترکیه راههای قانونی ارزان تر و بهتری هم وجود دارد که داشتن اجاره نامه و یا خرید ملک از آن جمله محسوب می شوند . مدت زمان این نوع اقامت در ترکیه یک ساله است که نیازمند دریافت ویزای اقامت توریستی ترکیه می باشند. 

  راه های اخذ اقامت توریستی یکساله ترکیه 

  برای افرادی که قصد حضور به مدت بیشتر از ۹۰ روز در ترکیه را دارند روش ها و مدارک خاصی وجود دارد که از جانب دولت ترکیه در نظر گرفته شده است.

  این دلایل و شرایط لازم جهت اخذ اقامت یکساله توریستی ترکیه عبارتند از :

  ۱- شروع یک شغل و فعالیت تجاری بر اساس قوانین دولتی کشور ترکیه

  ۲- اقامت توریستی با استفاده از اجاره ملک

  ۳- اقامت به واسطه شرکت در دوره های آموزشی

  ۴- اخذ اقامت توریستی در ترکیه با استفاده از خرید ملک ( حداقل ۷۵ هزار دلار )

  ۵- اقامت به واسطه ازدواج

  ۶- یادگیری زبان ترکی بر طبق دوره های تصویب شده از جانب دولت ترکیه

  ۷- الزام بر حضور در خاک ترکیه به دلیل تحقیقات علمی و تحصیلی

  در صورتی که شرایط فرد در ترکیه دارای استمرار باشد و از لحاظ قانونی و دولتی مشکلی برای اقامت بیشتر نداشته باشد ، کارت اقامت ترکیه او مجدداً برای یک سال دیگر تمدید خواهد شد.

  با دریافت کارت اقامت کیملیک ترکیه ؛ امکان دریافت مجوز کار ترکیه و اشتغال در بازار کار وجود دارد.

  البته شرط صدور مجوز کار موقت ، داشتن مهارت زبان ترکی ، برگه استخدام رسمی کارفرمای ترک و پرداخت هزینه های رسمی اداره کار مانند بیمه و… است.

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

  لطفا به این صفحه امتیاز دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۵ رای

  Visits: 65545