سلام ، به گلدن کاپیتال استانبول خوش آمدید.

.

خرید آپارتمان در استانبول برای ایرانی‌ها چقدر تمام می‌شود؟

خرید آپارتمان در استانبول همزمان با رشد تورم ترکیه طی سال‌های اخیر بخشی از طرفداران خود را از دست داده است. با این حال تبلیغات زیادی برای خرید خانه در استانبول انجام می‌شود و اطلاعات گوگل نشان می‌دهد ایرانی‌ها هنوز پیگیر چند و، چون خرید آپارتمان در این شهر هستند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87.jpg3_-1024x683.jpg است

بررسی‌ها نشان می‌دهد کف قیمت خانه در استانبول از ۷۰ هزار یورو شروع می‌شود که الان معادل دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. در طرف مقابل خرید خانه در استانبول برای واحد‌های لوکس می‌تواند بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان هزینه داشته باشد.

هزینه خرید خانه در استانبول دست‌کم ۷۰ هزار یورو یعنی دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است. آپارتمان ۷۰ متری در منطقه آوجیلار استانبول با این قیمت فروخته می‌شود و یکی از ارزان‌ترین گزینه‌ها برای خرید خانه در استانبول به‌شمار می‌رود. این واحد فقط یک اتاق خواب دارد. در منطقه باشاک‌شهیر این شهر می‌شود آپارتمان ۱۰۰ متری با دو اتاق خواب را ۹۰ هزار یورو یعنی سه میلیارد و ۶۰ میلیون تومان خرید. در همین رنج قیمت گزینه‌های زیادی برای خرید خانه در استانبول دیده می‌شود. واحد ۷۰ متری در استانبول را ۸۱ هزار یورو یعنی دو میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان می‌فروشند که دوتا اتاق خواب و پارکینگ دارد، در محیط آپارتمان استخر دیده می‌شود و چشم‌انداز دریا جزو امکانات آن به‌شمار می‌رود. واحدی ۶۱ متری در دمیرتاش‌ استانبول نیز با همین قیمت فروخته می‌شود. بین آگهی‌های مربوط به فروش خانه در استانبول با گزینه‌ای ۴۷ متری روبرو می‌شویم، که در منطقه آوسالار واقع شده و برای خرید آن باید تقریبا سه میلیارد تومان کنار گذاشت. با سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود سراغ خرید آپارتمان ۵۵ متری در استانبول رفت که در منطقه کستل‌آلانیا واقع شده و دارای یک اتاق خواب است.

خرید آپارتمان در استانبول برای واحد‌های لوکس گاهی بیشتر از ۱۵ میلیارد تومان هزینه دارد. مثل آپارتمان ۹۵ متری که سه‌تا اتاق خواب دارد، در منطقه کادیکوی این شهر واقع شده و قیمت آن ۴۶۳ هزار یورو یعنی ۱۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان برآورد می‌شود. در منطقه لونت استانبول آپارتمان ۶۴ متری را ۴۳۰ هزار یورو یعنی ۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان می‌فروشند که دارای یک اتاق خواب است. در منطقه بویوک‌چکمجه استانبول آپارتمان ۱۶۳ متری با سه‌اتاق خواب را ۲۷۷ هزار یورو می‌فروشند. این رقم همین حالا معادل ۹.۵ میلیارد تومان محاسبه می‌شود. در منطقه مال‌تپه استانبول نیز آپارتمان ۷۷ متری با دو اتاق خواب را ۲۰۹ هزار یورو می‌فروشند که به‌پول خودمان معادل هفت میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان محاسبه می‌شود. با ۱۵۰ هزار یورو امکان خرید آپارتمان ۶۷ متری در باغچه‌شهیر استانبول وجود دارد که ارزش این خانه معادل پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان است و در آن یک اتاق خواب قرار دارد.هزینه خرید آپارتمان در استانبول برای ایرانی‌هامنطقهمتراژتعداد اتاققیمت
کادیکوی۹۵ مترسه اتاق۱۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان
لونت۶۴ متریک اتاق۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان
بویوک‌چکمجه۱۶۳ مترسه اتاق۹.۵ میلیارد تومان
مال‌تپه۷۷ متردو اتاقهفت میلیارد و ۱۰۶ میلیون تومان
باغچه‌شهیر۶۷ متریک اتاقپنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان
کستل‌آلانیا۵۵ متریک اتاقسه میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان
آوسالار۴۷ متریک اتاقسه میلیارد تومان
دمیرتاش‌۶۱ متریک اتاقدو میلیارد و ۷۵۴ میلیون تومان
باشاک‌شهیر۱۰۰ متردو اتاقسه میلیارد و ۶۰ میلیون
آویجلار۷۰ متریک اتاقدو میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانقیمتها در تاریخ 1401/04/19 استخراج گردیده است.

منبع : خبر فوری ترکیه

Visits: 456