سلام ، به گلدن کاپیتال استانبول خوش آمدید.

 •  

   

   

  پاسپورت ترکیه

  پاسپورت ترکیه
  پاسپورت ترکیه

  معرفی پاسپورت ترکیه / اعتبار پاسپورت ترکیه

   

   

   

   

   

  پاسپورت ترکیه در میان معتبرترین پاسپورت های دنیا قرار دارد و با اخذ آن می توانید بدون درخواست ویزا به ۱۱۱ کشور مختلف در دنیا سفر کنید.

  البته شما می توانید از سایت پاسپورت ایندکس اعتبار تمامی پاسپورت های کشورهای مختلف را چک کنید.

  کشور ترکیه یکی از کشور های کاندیدای پیوستن به اتحادیه اروپا می باشد و به همین دلیل جذابیت دریافت پاسپورت این کشور دوچندان می شود.

  در بحث تجاری نیز پاسپورت ترکیه یکی از معتبر ترین پاسپورت ها در بخش اقتصادی اروپا می باشد.

  کشور ترکیه به متقاضیانی که در املاک و یا سپرده بانکی و یا صنعت این کشور مطابق با قوانین مصوب مجلس ترکیه ؛ سرمایه گذاری میکنند اقامت ، تابعیت و گذرنامه دوم اعطا میکند. البته این منوط به رعایت حداقل سرمایه گذاری ذکر شده در ابتدای این مقاله میباشد.

  معمولاً خرید ملک و مستغلات یا آپارتمان برای سرمایه‌گذاران جذاب تر از دیگر در ادامه این مطلب به روش های جذاب تری از سرمایه گذاری در ترکیه می پردازیم.

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

   

  مزایای پاسپورت ترکیه

  زمانی که یک فرد خارجی تابعیت کشور ترکیه را دریافت میکند می تواند به عنوان شهروند ترکیه ، در این کشور زندگی کند ؛ مشغول به کار شود و از امنیت اجتماعی بهره مند گردد.

  با داشتن پاسپورت ترکیه هیچ محدودیت بانکی و تجاری نخواهید داشت و در یک تجارت آزاد می توانید فعالیت های اقتصادی را در سراسر دنیا شروع کنید. ترکیه به دلیل قدرت اقتصادی نقش مهمی در تجارت بین المللی دنیا دارد و در جایگاه دوازدهمین کشور دنیا از لحاظ تجاری قرار دارد.

  سایر مزایای شهروندی ترکیه را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  همراه با شخص متقاضی تابعیت ترکیه ؛ همسر وی و فرزندان زیر ۱۸ سال و فرزندان متولد شده در کشور ترکیه نیز دارای تابعیت ترکیه خواهد بود.

  ویزای اروپا و آمریکا نیز حداکثر تا یک ماه بعد از مدت درخواست ، تکمیل مدارک و مراجعه به سفارت مربوطه برای شما ویزای توریستی صادر می گردد. همچنین ویزای مولتی کانادا نیز به راحتی برای شما و اعضای خانواده با داشتن پاسپورت ترکیه صادر خواهد شد. این در حالی است که اگر شما بخواهید با هویت ایرانی این کار را انجام دهید با موانع بسیار زیادی رو به رو خواهید شد ؛ با داشتن پاسپورت ترکیه به سرعت می توانید پاسپورت کشورهای اروپایی را بدون معطلی به دست آورید.

  شهروند یک کشور خارجی بدون در نظر گرفتن دین، زبان و نژاد که تابعیت ترکیه را دریافت میکند دارای همان حقوقی است که یک شهروند ترکیه ای از آن برخوردار است.

  بهره مندی از حق رای در کشور ترکیه.

  زمانی که شما دارای تابعیت ترکیه هستی هیچ محدودیتی برای مدت اقامت خود در ترکیه ندارید و میتوانید از قانون ارث استفاده کنید.

  مدت اعتبار تابعیت ترکیه دائمی است ولی در ابتدا برای شما پاسپورت پنج یا ده ساله (بنا به درخواست متقاضی) صادر می‌شود و بعد از آن در صورت تمدید ، مادام العمر خواهد بود که طبق قانون اساسی ترکیه ؛ شهروندی ترکیه به هیچ دلیلی قابل استرداد و ابطال نمی باشد ، مگر آنکه برای دولت ترکیه ثابت گردد که این شخص برای امنیت ملی ترکیه خطرناک محسوب می گردد.

  بهره مندی از حقوق بازنشستگی به شرط طی مراحل قانونی آن مانند هر شهروند ترکیه دیگر.

  یک فرد خارجی که تابعیت ترکیه را دریافت میکند ، به همراه اعضای خانواده‌اش از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان بهره مند می گردد.

  وقتی که شما دارای تابعیت ترکیه هستید می توانید از خدمات آموزشی با استانداردهای روز دنیا و با کیفیت بالا برای خود و خانواده تان در موسسات آموزشی مدارس و دانشگاه هایی که خدمات رایگان یا خصوصی ارائه میدهند برخوردار شوید. در ترکیه علاوه بر مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان که به زبان مادری خود برای خارجی ها خدمات آموزشی ارائه می دهند صدها دانشگاه نیز وجود دارد که دارای آموزش با کیفیت جهانی هستند.

  یک شهروند خارجی که تابعیت ترکیه را دریافت میکند می تواند از وام های تحصیلی در کشور ترکیه نیز بهره مند گردد.

  بهره مندی از قدرت توافقنامه آنکارا ؛ این توافقنامه به شهروندان ترکیه اجازه میدهد تا با ایجاد ( ECAA ) مشاغل با تابعیت ترکیه در انگلستان مستقر شوند لذا شما میتوانید از فرصت ایجاد یک تجارت بین المللی آزاد در انگلستان استفاده کنید.

  سفر به ۱۰۰ کشور دنیا بدون دریافت ویزا و حق ورود آسان به ۲۶ کشور منطقه شینگن.

  پاسپورت ترکیه می تواند ، اخذ اقامت دائم آمریکا را تسهیل کند ؛ در صورتی که با پاسپورت ایران دریافت اقامت دائم آمریکا بسیار مشکل است. شما میتوانید پس از دریافت پاسپورت ترکیه ، نسبت به درخواست ویزای B1 یا B2 آمریکا  بنا به نیاز خود اقدام کنید.

  با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها میتوان سفر کرد؟

  اولین سوالی که پس از اخذ پاسپورت ترکیه مطرح می‌شود این است که با پاسپورت ترکیه کجا میشه رفت؟ یا به قولی با پاسپورت ترکیه به کدام کشورها بدون ویزا میتوان سفر کرد؟

  ژاپن , مالزی , سنگاپور , تایلند , کره جنوبی , اندونزی , فلیپین , مقدونیه , اوکراین , بوسنی و هرزگوین ، فلسطین ، تونس ، آلبانی ، عراق , مراکش , بلیز , بولیوی , لیبی , ، باهاما ، باربادوس ، بلاروس ، کاستاریکا  ، گامبیا ، دومینیکن جمهوری ، آنتیگوا و باربودا  ،  فیجی ، هندوراس ، پاناما ،  السالوادور ، پاراگوئه ، ونزوئلا , پرو ، اروگوئه ،  ونزوئلا ، گواتمالا ، هائیتی ، کلمبیا ، شیلی ،  بوتسوانا ،  اکوادور ، برونئی ، هنگ کنگ ، ایران ، گرجستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ازبکستان ، مغولستان ، صربستان ، کوزوو ، ماکائو ، آفریقای جنوبی ، جامائیکا ، سنگال ، سنت وینسنت و گرانادا ، سنت لوئیس سائوتومه و پرنسیپ ، موریس ، سنت کیتس و نویس ، مونته نگرو ، میکرونزی ، نیکاراگوئه ، مولداوی ، پادشاهی اسواتینی , وانواتو

   

  شرایط گرفتن پاسپورت ترکیه / روش های دریافت پاسپورت ترکیه

  روش‌های قانونی زیادی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد ؛ اما می بایست روشی را انتخاب کنید که بیشترین منافع را برای شما و خانواده تان در بر داشته باشد ، این انتخاب بستگی به شرایط مالی و تخصص کاری و رشته تحصیلی شما دارد .

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

  به‌طورکلی پاسپورت ترکیه ( گذرنامه ترکیه ) را از راه های گوناگونی می توان دریافت کرد:

  ۱- تولد فرد در ترکیه اگر حداقل یکی از والدین ترک باشد.

  ۲- سرمایه گذاری  ملکی در ترکیه با حداقل مبلغ ۴۰۰ هزار دلار آمریکا.

  ۳- پس از ۵ سال اشتغال به کار در کشور ترکیه با ارائه مدارک لازم. به این صورت که اگر بتوانید توانایی ها و تجارب کاری خودتان را در کاری به اثبات برسانید و نظر کارفرمای ترک را به خود جلب کنید تا ایشان برای شما یک پیشنهاد کاری ارسال نمایند.

  ۴- بعد از گذشت پنج سال زندگی در ترکیه از طریق اخذ تابعیت کشور ترکیه.

  ۵- ازدواج با یک شهروند ترکیه منوط به رعایت قوانین و مقررات در این زمینه

  ۶- شایستگی های خاص و دستاوردهای علمی برجسته در سطح بین المللی.

  ۷- پاسپورت ترکیه از طریق تحصیل ؛ این روش یعنی مهاجرت از طریق تحصیل ، پس از مهاجرت از طریق کار ، دومین روش ارزان اخذ پاسپورت ترکیه است. یعنی فرد متقاضی پس از پرداخت هزینه های شهریه دانشگاه صرفاً می بایست هزینه های درخواست پاسپورت را بدون هیچ گونه مبلغ اضافی پرداخت نماید ، که این موضوع خود باعث جاذبه فراوانی جهت اخذ پاسپورت تحصیلی کشور ترکیه شده است. فرد متقاضی دریافت پاسپورت تحصیلی ترکیه با داشتن شرایط تحصیلی در هر مقطع و هر مرکز علمی می تواند موقتا پاسپورت کشور ترکیه را دریافت نماید. البته اعتبار این پاسپورت پس از اتمام دوران تحصیلی به پایان خواهد رسید. در صورتی که پس از اتمام دوره تحصیل در کشور ترکیه ، فرد بتواند در بازار کار ترکیه مشغول به کار شود ، می تواند از پاسپورت کاری کشور ترکیه طبق توضیحات بالا بهره مند گردد.

  ۸- سپرده بانکی و یا خرید اوراق قرضه با حداقل مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آمریکا بهمراه دریافت سود سالیانه. ولی فرد تا سه سال اجازه فروش اوراق یا برداشت سپرده خود را ندارد.

  ۹- ثبت شرکت در ترکیه و استخدام بیش از ۵ ترک و بیمه ایشان و دارا بودن گردش مالی مناسب و پرداخت مالیات منظم و مستمر (پس از گذشت ۵ سال درخواست شهروندی ترکیه داده میشود و پس از ۳ سال دیگر یعنی جمعا ۸ سال شهروندی ترکیه و پاسپورت ترکیه حاصل میگردد).

  《هلدینگ گلدن کاپیتال استانبول 》مفتخر است که با سابقه ای درخشان بعنوان مشاوری امین ، دلسوز و آگاه شما را در این مسیر همراهی کند تا در حداقل زمان ممکن به بهترین نتایج برسید. شما در هر مرحله ای از این بررسی با تماس و پیام به مشاورین 《 گلدن کاپیتال 》 میتوانید هرگونه سوال یا ابهامی را مطرح نمایید.

  لطفا به این صفحه امتیاز دهید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲۸ رای

  Visits: 95894